قانون انحراف

فهرست مطالب

بر اساس قانون انجراف اگر ما خودمان برای رفع مشکل خود اقدام کنیم بدون هیچ انتظار کمک و همراهی از دیگران، همه جهان و کاینات به کمک ما می آید و مسیر رفع مشکل برای ما سهل تر می شود. اما اگر منتظر کمک دیگران باشیم و بخواهیم دیگران مشکل ما را حل کنند معمولا این مشکل حل نخواند شد.

 

 

متن ویدیوی فوق:

 

دوست عزیزم سلام من امیدوارم حالت خوب باشه محمد وفایی هستم از گروه راه نهان موفقیت 

امروز میخوام در مورد یک موضوع مهم باهاتون صبحت کنم موضوعی که در همهی زمینه ها کاربرد دارد، هم مسایل اقتصادی، اجتماعی و روابط و همه مسایلی که باهاش درگیرهستیم، این قانون اسمش قانون انحراف هست. اما این قانون چه چیزی به ما میگوید، براساس آن شما هرچقدر مسولیت زندگی خودتان را برعهده بگیرید و  تلاش بکنید که مسایل زندگی خود را برطرف کنید تمام کاینات و هستی به کمک شما خواهند آمد تا مشکلاتتان را برطرف کنید، زمانی که تصمیم میگیرید خودتان مشکلات خودتان را برطرف کنید به شکلی همهی آنچه در اطراف شما هست بسیج میشوند تا کمک کنند و این موضوع دلیلش چیست؟ دلیلش این هست که وقتی که شما تصمیمی میگیرید که خودتان مشکلاتتان را برطرف کنید در واقع دارید همگام با طبیعت فعالیت میکنید، همانطور که در قوانین اساسی بهت گفتم، همواره ما جزیی از طبیعت هستیم و باید شبیه آن رفتار کنیم، ما یک جز بسیار بسیار کوچک از جهان بیکران هستیم.

فکر میکنید تمام جهان را اگر نگاه بکنید هیچ ذره ای، هیچ گیاهی و هیچ حیوانی چشم ندارد که از طرف شخصی دیگه ای و یا چیز دیگه ای بهش کمکی برسد؛ و فقط فقط ما انسانهاییم که این طبیعت را داریم و در حین حال اگر به جهان هستی نگاه بکنیم میبینید که اگر هیچ حیوان و یا گیاهی این توقع رو ندارن که مسایل هم برطرف شود ولی همه و همه دست به دست هم میدهند و این زنجیره  واحد را تشکیل میدهند و مشکلات هم دیگه را برطرف میکنند. دوست من یک گیاه هیچوقت توقع ندارد که از طرف حیوانات دیگر و موجودات دیگر برای آن کمکی ارسال شود، اما زنبور مجبور است برای تولید عسل خودش روی گیاه را بشیند و شهد اونها رو بمکد. درحین اینکه که کار خودش رو انجام میده به گیاه کمک میکند که کار گرد افشانی هم انجام بدهد؛ و گیاهها در جاهای مختلفی بروییند، امیدوارم منظور من را بتوانید درک کنید و در تمام کاینات و طبیعت هیچ موجودی توقع و انتظار و نیاز به کمک از دیگران را ندارند و هرکس خودش به تنهایی مسئولیت مشکلاتش و شرایطی که دارد را میپذیره و در جهت رفع مشکلاتش اقدام میکند. در زندگی من و شما هم به همین صورت است، اگر تصمیم گرفتید که مشکلاتت رو خودت برطرف بکنید و اگر تصمیم گرفتید که هیچ چیز را به گردن دیگران نندازید و منتظر دیگران نباشید که بهت کمک بکنند همه کائنات بسیج میشوند که مشکل را برطرف بکنند، اما دوست من وای به روزی که این اتفاق برعکس بیفتد یعنی شما منتظر باشید که مشکلاتتان را کس دیگری برطرف بکند، مشکلات تو روز به روز بیشتر میشود. اگر توقع داشته باشید و منتظر باشید مشکلاتتان را کس دیگهای برطرف بکند، اگر مشکلاتتان را بر دوش کس دیگری میندازید، اگر نیاز دارید و چشم انتظار هستید افراد دیگری حتی خانواده و افراد درجه یک خانواده این مشکلات را حل بکنند، مشکلاتتان روز به روز بیشتر میشود. و این قانون در تمام زمینهها صادق است.

دوست من اگر در ارتباط با همسرت یا پدر و مادرت و یا فرزندت مشکل دارید تا زمانی که سعی دارید آن فرد را تغییر دهید و یا بر روی آن کنترل داشته باشید و یا از طریق آن این مشکل ارتباطی برطرف بکنید، این مشکل روز به روز بیشتر میشود؛ اما بهت قول میدم؛ به محض اینکه روی خودتان کار بکنید و مشکل را روی خودت ببینی و شروع بکنید به تغییر دادن خودت و حل کردن مشکل و مسولیت را خودت به تنهایی بپذیری میبینید طرف مقابل هم تغییر دادین. چرا؟  طبق قانونی که گفتم همه چیز بسیج میشوند که مشکل را حل بکنند.

دوست من هیچ مشکل و مسالهای بدون حل در این جهان هستی وجود ندارد و تمام مشکلات و مسایل راهحلهایی دارند. مشکل اینجاست که ما آن راه حلها را نمیدانیم و نمیخواهیم طبق راه حل عمل کنیم.

پس یکبار دیگر بطور خلاصه بیان میکنم. دوست من اگر مشکلی در زندگیتون وجود دارد، اگر چیزی میخواهید حل بکنید و یا مسالهای میخواهید حل بکنید در زندگی. اگر خودت بصورت شخصی با تکیه برخودت اقدام کنی و مسولیت آن مشکل  را به عهده بگیرید، همه ی اطرافیان خودت و همه کائنات و همه ی کسایی که میشناسید، همه ی وسایل و امکانات بسیج میشن تا اون مشکل حل شود، اما اگر یک ذره و فقط یک ذره توقع داری که دیگران به تو کمک کنند و منتظری تا کمکی به تو برسد و توی ذهنت میگویی که من این مشکل را حل میکنم و منتظر میمانم تا کمکها بهم برسن هیچ وقت موفق نخواهی شد

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.